Obec Skalice

Aktuality

výstava obrazů

Soubor obrazů Nikoly Růžičkové bude k shlédnutí v prvním poschodí budovy bývalé školy ve Skalici každou středu v době od sedmnácti do devatenácti hodin až do konce srpna.

Expozice- školní třída

V něděli dne 18.června v den skalické pouti bude od 13,00 do 16,00 hodin otevřena pro veřejnost expozice školní třídy.

V prostorách chodby,třídy i knihovny mohou návštěvníci také shlédnout tvorbu Nikoly Růžičkové, absolventky střední školy Jedličkova ústavu. Výstava je zaměřená na kresbu tužkou,rudkou,pastelem,či klasickou pastelkou. Mnohdy mezi sebou tvůrce tyto techniky kombinuje.

Výstava obrazů bude přístupná až do konce června a to každou středu od 17,00 do 19,00 hodin.

 

Stanovení CHLÚ Skalice nad Lužnicí

Přes veškerou naši společnou snahu zabránit stanovení chráněného ložiskového území, vydalo

Ministerstvo životního prostředí v Českých Budějovicích dne 26.4.2017 rozhodnutí o stanovení chráněného ložiskového území Skalice nad Lužnicí.

Bohužel naše obec již nebyla účastníkem řízení. Rozhodnutí naleznete v odkazu CHLÚ Skalice. 

Celodenní výlet

Na 4.černa se připravuje autobusový celodenní zájezd do Farmaparku Soběhrdy s tím, že odjezd je plánován z každě naší vesnice kolem deváté hodiny a návrat mezi sedmnáctou a osmnáctou hodinou.

Doprava je v režii obce, tzn.že je pro všechny účastníky zájezdu zcela zdarma.

Přihlásit se mohou zájemci z řad dětí i dospěláků v kanceláři obecního úřadu , případně na mailové adrese obec_skalice@volny.cz do konce května. Přihlášení je závazné.

 

www.farmapark.eu

Veřejná sbírka

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
scan1126482445.pdf 32 Kb

Veřejná sbírka

Oznamujeme široké veřejnosti, že z podnětu některých občanů probíhá pod patronací paní Jany Veselé od počátku měsíce června veřejná sbírka na pořízení a instalaci elektrického zvonění do kostela sv.Šimona a Judy ve Skalici.  Sběrací listiny jsou umístěny ve skalických obchodech smíšeného zboží  u paní Vondrákové a paní Veselé. Krom toho je možné peněžní dar zaslat na zvláštní účet č. 115-2628950297/0100 zřízený k tomuto účelu u Komerční banky.