Aktuality

Poděkování

Velice děkujeme Městské knihovně Tábor za prezentaci naší knihovny na jejich webových stránkách:

Slavnostní otevření Obecní knihovny Skalice

V obci Skalice proběhla 26. dubna veliká, převeliká sláva. Po rekonstrukci byla opět otevřena Obecní knihovna. Slavnostní zahájení proběhlo společně s otevřenímExpozice Obecní škola.
Regionální oddělení Městské knihovny Tábor asistovalo při zapojení do projektu REKS (REgionální Knihovní Systém) a knihovna tak získala přístup do on-line katalogu zveřejněného na webu knihovny. Díky výměnnému knižnímu fondu, které pracovnice regionu jistí 2x ročně, může knihovna svým uživatelům nabídnout nejžhavější knižní a časopisecké novinky.
V současné době práci v knihovně zastávají tři dobrovolné pracovnice, které veškerý fond knihovny uložily do počítače a nově uspořádaly její prostory.
Dále je nutno podotknout, že při knihovně vznikl klub Skalický Všeználek, v rámci něhož budou realizovány tvůrčí dílny pro děti i dospělé.
Kontakt klubvseznalek@seznam.cz.
Každý čtvrtek od 17 hodin pod vedením Mgr. Vlasty Atanasové zde budou probíhat kurzy angličtiny pro začátečníky a mírně pokročilé.
Přihlášky a bližší informace na anglictinask@seznam.cz.

 

Obecní knihovna Skalice

 

   Knižní fond Obecní knihovny Skalice již naleznete v on-line katalogu, díky 100 % dotaci, kterou získala naše Obec od Městské knihovny v Táboře, které tímto velice děkujeme. Díky výměnnému knižnímu fondu, který ve velkém rozsahu naše knihovna z MK Tábor obdržela, můžeme novým čtenářům nabídnout velkou řadu knih vydaných v poslední době a mnoho zajímavých časopisů všech žánrů. Srdečně se těšíme na Vaši návštěvu!

 

 

 

SKALICKÝ VŠEZNÁLEK

Od 26. 4. 2014 je otevřen tvůrčí klub SKALICKÝ VŠEZNÁLEK, v rámci něhož jsou realizovány tvůrčí dílny, sportovní a kulturní akce pro děti i dospělé, v místnosti Obecní knihovny ve Skalici. Program tvůrčích dílen je průběžně zveřejňován. Kontakt klubvseznalek@seznam.cz.

Cvičení pro ženy - srdečně zveme všechny zájemkyně na cvičení při hudbě každou středu od 19 hod. v sále kulturního domu ve Skalici. Cvičení probíhá i během prázdnin.